Ogłoszenia Duszpasterskie: Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego 31 marca 2024

Święta Zmartwychwstania Pańskiego to czas przeżywania kulminacyjnej prawdy naszej wiary w Chrystusa.

Życzymy, by ten czas odnowił naszą przyjaźń z Jezusem i ożywił nasze pragnienie wiernego podążania za Nim, byśmy mogli stać się Jego przykładnymi uczniami i godnymi naśladowcami, potrafiącymi czynić dobro na ziemi.

Niech radość ze zwycięstwa światła nad ciemnością pomaga nam patrzeć z innej perspektywy na codzienne zmagania z rzeczywistością i odkrywać sens wszystkiego, co nas spotyka.

Życzymy błogosławionych, pełnych radości i pokoju Świąt Wielkanocnych!

W piątek 22.03.2024r. w Domu Księży Chorych w Krakowie-Swoszowicach w 89 roku życia i 56 roku kapłaństwa zmarł Śp. Ks. Prałat Leopold Witek – emerytowany proboszcz naszej parafii. Pogrzeb odbędzie się we wtorek 2 kwietnia br. O godz. 8.00 wprowadzenie ciała do naszego kościoła, czuwanie i modlitwa. O godz. 10.00 Msza Święta Żałobna pod przewodnictwem Ks. Kardynała Stanisława Dziwisza a po niej przewiezienie ciała Śp. Ks. Leopolda do rodzinnego Poronina gdzie o godz. 15.00 w kościele Św. Marii Magdaleny zostanie odprawiona Msza Święta pogrzebowa a po niej złożenie ciała w rodzinnym grobie na miejscowym cmentarzu.

1. W Liturgii Kościoła będziemy przeżywać:
  • W Poniedziałek Wielkanocny Msze Święte według porządku niedzielnego. Msza Święta o godz. 18.00 zostanie odprawiona w intencji dusz w czyśćcu cierpiących. Składka w tym dniu w całości przeznaczona na wsparcie Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie.
  • We wtorek o godz. 30 Msza Święta zbiorowa ku czci Św. Antoniego z modlitwami wstawienniczymi. W tym dniu przypada rocznica śmierci Św. papieża Jana Pawła II. O godz. 21.37 będą dzwoniły dzwony naszego kościoła.
  • W czwartek z racji pierwszego czwartku miesiąca po Mszy Świętej o godz. 18.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i Adoracja do godz. 21.00.
  • W piątek z racji pierwszego piątku miesiąca po Mszy Świętej o godz. 18.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i Litania do NSPJ. W tym dniu nie obowiązuje post!
  • W sobotę (pierwsza sobota miesiąca):
  • O godz. 7.00 Msza Święta w intencji chorych i cierpiących z naszej wspólnoty parafialnej
  • O godz. 18.00 Różaniec pierwszosobotni
  • O godz. 18.30 Msza Święta w intencji dzieci nienarodzonych, w intencji rodzin z naszej parafii oczekujących dziecka i rodzin bardzo pragnących dziecka
  • W niedziele Miłosierdzia Bożego (7.04.) w trakcie każdej Mszy Świętej zamiast kazania Koronka do Miłosierdzia Bożego. W tym dniu zbiórka do puszek przy drzwiach kościoła na dzieła charytatywne archidiecezji krakowskiej. Msza Święta o godz. 8.00 w intencji Róż Różańcowych z naszej parafii. Po Mszy Świętej zmianka różańcowa.  Po Mszy Świętej o godz. 18.00 spotkanie rodziców młodzież przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania w naszej parafii.
  1. Możliwość spowiedzi w pierwszy piątek od 16.45 do 17.55!
  2. W Niedzielę Palmową przed kościołem prowadzona była sprzedaż palm oraz pakietów świątecznych. Dochód ze sprzedaży to 7895 złotych i 20 euro! Wszystkim organizatorom i darczyńcom płynące z serca Bóg zapłać!
  3. Kancelaria parafialna od 25 marca do 7 kwietnia br. jest nieczynna!
  4. Z całego serca dziękuje wszystkim, którzy wsparli i nadal wspierają utrzymanie naszego Bronowickiego kościoła oraz funkcjonowanie parafii. W ostatnim czasie wsparli: Czesław i Maria Kasprzak, Rodzina Przeniosło, Rodzina Just, Aleksandra Kluk, Lucyna Nieszkowiecka, Rodzina Mostowików, Stanisław Alf, Halina Dzieża, Paweł Pasierb, Leon Łagodzic, Jakub Wiśnicki, Monika Sobota, Łukasz Tenerowicz, Maciej Bogdan, Joanna Piekarska, Monika Łypaczewska, Katarzyna Krawczyk, Agnieszka i Tomasz Wąsik, Dorota Sawka, Sebastian Haracz, Paweł Zawadzki, Tadeusz Lachowicz. Niech Matka Boża Różańcowa i Św. Antoni z Padwy nasi patronowie  wezmą was wszystkich pod swoją opiekę!!!  Przypominamy dane naszych parafialnych kont bankowych, na które można przekazywać ofiary na rzecz kościoła i parafii: Parafia Rzymskokatolicka p.w.  „Św. Antoniego z Padwy”, ul. Pod Strzechą nr 18, 31-352 Kraków PKO Bank Polski SA Oddział 5 w Krakowie: 52 1020 2906 0000 1602 0325 8159   lub  52 1020 2906 0000 1202 0095 2762
  5. W minionym tygodniu odeszła z naszej wspólnoty parafialnej do Domu Ojca Niebieskiego Śp. Janina Mikołajczyk z ul. Balickiej. Pogrzeb w naszym kościele w środę 3 kwietnia: o godz. 11.30 wprowadzenie, o godz. 12.00 Msza Święta, a o 13.00 na cmentarzu na Pasterniku