Ogłoszenia Duszpasterskie Niedziela Palmowa – Męki Pańskiej 24 marca 2024

W piątek w Domu Księży Chorych w Krakowie-Swoszowicach w 89 roku życia i 56 roku kapłaństwa zmarł Śp. Ks. Prałat Leopold Witek – emerytowany proboszcz naszej parafii. Pogrzeb Śp. Ks. Prałata Leopolda odbędzie się we wtorek 2 kwietnia br. O godz. 8.00 wprowadzenie ciała Śp. Ks. Leopolda do naszego kościoła, czuwanie i modlitwa. O godz. 10.00 Msza Święta a po niej przewiezienie ciała Śp. Ks. Leopolda do rodzinnego Poronina gdzie o godz. 15.00 w kościele Św. Marii Magdaleny zostanie odprawiona Msza Święta pogrzebowa a po niej złożenie ciała Śp. Ks. Leopolda w rodzinnym grobie na miejscowym cmentarzu.

+Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie+

Więcej szczegółów podamy w kolejnych dniach. Od dzisiaj do środy w zakrystii po Mszach Świętych przyjmujemy zapisy chętnych na wspólny wyjazd autokarem do Poronina na pogrzeb Śp. Ks. Leopolda. Szczegóły co do wyjazdu zostaną podane w późniejszym czasie.

1. Gorzkie Żale – dzisiaj o godz. 17.15
  2. Dzisiaj przed kościołem prowadzona jest przez przedstawicieli Duszpasterskiej Rady Parafialnej, rodziców dzieci z naszej parafii oraz tych wszystkich, którym na sercu leży dobro naszej parafii sprzedaż przygotowanych palm oraz pakietów świątecznych. Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na cele parafialne zwłaszcza na pomoc w uregulowaniu rachunków za gaz i prąd.
  3. Składka z dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na spłatę zadłużenia za rachunki za gaz i prąd. Do wcześniej podawanego zadłużenia doszedł kolejny rachunek za prąd, który otrzymaliśmy w miniony wtorek. Razem zobowiązania parafii za rachunki za prąd i gaz to: 14 735,50 PLN. Wszystkich, którzy mogą bardzo prosimy o pomoc i wsparcie.
  4. Również dzisiaj zbiórka do puszek na kwiaty do Bożego Grobu oraz udekorowanie kościoła na święta.
  5. Możliwość spowiedzi w wielki poniedziałek, wielki wtorek i wielką środę od godz. 17.00 do 19.00
  6. Kancelaria parafialna od 25 marca do 7 kwietnia br. jest nieczynna!
  7. Wielki Czwartek:
  • Msza Wieczerzy Pańskiej o godz. 19.00
  • Adoracja w Ciemnicy do godz. 24.00.
  1. Wielki Piątek:
  • Adoracja w Ciemnicy od godz. 9.00
  • Koronka do Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00
  • Droga Krzyżowa o godz. 17.00
  • Liturgia Męki Pańskiej o godz. 19.00
  • Adoracja w Bożym Grobie do godz. 24.00
  1. Wielka Sobota:
  • Adoracja w Bożym Grobie od godz. 9.00 do 15.30 oraz od 17.30 do 18.45
  • Święcenie pokarmów od 10.00 do 15.00 co 30 minut. Święcenie pokarmów na placu przed kościołem a w razie niepogody w kościele. O godz. 12.00 święcenie pokarmów według zwyczaju i tradycji Bronowickiej przed kościołem!
  • Liturgia Wigilii Paschalnej o godz. 19.00 a po niej Procesja Rezurekcyjna! Zapraszamy mężczyzn do niesienia baldachimu, kobiety i dziewczęta do niesienia feretronów!
  • Do godz. 15.00 zbiórka darów dla potrzebujących. O godz. 14.30 zapraszamy potrzebujących na plebanię po odbiór darów
  • W trakcie święcenia pokarmów zbiórka pieniężna dla bezdomnych, którymi opiekują się Bracia Albertyni
  1. Zachęcamy i zapraszamy wszystkich obecnych i byłych Lektorów Starszych, Lektorów i Ministrantów o czynne włączenie się we wszystkie celebracje Wielkiego Tygodnia!
  2. Z całego serca dziękuje wszystkim, którzy wsparli i nadal wspierają utrzymanie naszego Bronowickiego kościoła oraz funkcjonowanie parafii. W ostatnim czasie wsparli: Rodzina Pakiet, Justyna Łęcka, Natalia Węgrzynowicz, Józef Dziurzyński, Maria Krieb, Wojciech Kraj, Karolina Modlińska, Halina i Krzysztof Nowakowscy, Mariusz Pieńkowski, Marek Kądziołek, Wiesław Karelus, Piotr Grabowski. Niech Matka Boża Różańcowa i Św. Antoni z Padwy nasi patronowie wezmą was wszystkich pod swoją opiekę!!!  Przypominamy dane naszych parafialnych kont bankowych, na które można przekazywać ofiary na rzecz kościoła i parafii: Parafia Rzymskokatolicka p.w.  „Św. Antoniego z Padwy”, ul. Pod Strzechą nr 18, 31-352 Kraków PKO Bank Polski SA Oddział 5 w Krakowie: 52 1020 2906 0000 1602 0325 8159   lub  52 1020 2906 0000 1202 0095 2762
  3. Towarzystwo Przyjaciół Bronowic zaprasza do udziału w konkursie na najpiękniejszą pisankę wielkanocną. Konkurs odbędzie się 30.03.2024r. w Wielką Sobotę. Pisanki do oceny konkursowej należy oddawać w godzinach od 11.30 do 12.45 w siedzibie TPB, ul. Pod Strzechą 16 (stara plebania), wejście od strony wjazdu na parking przy naszym kościele. Ogłoszenie wyników ok. 13.30.