Ogłoszenia Duszpasterskie 5 Niedziela Wielkiego Postu – 17 marca 2024

1. Dzisiaj ostatnia niedziela naszych Rekolekcji Wielkopostnych, które w tym roku prowadził posługujący duszpastersko w naszej parafii Ks. Dr Marian Półchłopek. Zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią dzisiaj zbiórka do puszek przy drzwiach kościoła jako nasze podziękowanie dla Księdza Rekolekcjonisty! Wszystkim ofiarodawcą składamy serdeczne Bóg zapłać!
  2. Również dzisiaj serdecznie zapraszamy do udziału w Drodze Krzyżowej ulicami naszej parafii! Początek o godz. 16.00 w kościele, następnie wyjście z kościoła i przejście ulicami Pod Strzechą oraz Włodzimierza Tetmajera. Powrót poprzez mostek na naszej Bronowickiej Strudze na plac przed kościołem. Zakończenie Drogi Krzyżowej w kościele. Gorzkie żale w tym dniu bezpośrednio po zakończonej Drodze Krzyżowej!
  3. Za tydzień (24.03.) Niedziela Palmowa:
  • Poświęcenie palm na każdej Mszy Świętej
  • O godz. 11.30 Uroczysta procesja z palmami od krzyża misyjnego do kościoła
  • O godz. 11.30 Msza Święta w intencji Lektorów Starszych i ich rodzin
  1. Przez cały Wielki Post:
  • Droga Krzyżowa w każdy piątek:
  • Dla dzieci o godz. 16.45 a dla dorosłych i młodzieży o godz. 18.00
  • Gorzkie Żale – w każdą niedzielę o godz. 17.15
  • We wszystkie piątki Wielkiego Postu Msza Święta o godz. 18.30 z kazaniem wielkopostnym!
  1. Wizyty u chorych na Święta Wielkanocne w Wielki Piątek 29.03.br. od godz. 8.00. Wszystkich chorych, których nie odwiedzamy w pierwsze soboty miesiąca prosimy zgłosić do środy 27.03.2024.
  2. Została podjęta kolejna inicjatywa Duszpasterskiej Rady Parafialnej, Rodziców dzieci z naszej parafii oraz wszystkich życzliwych osób, którym na sercu leży dobro naszej wspólnoty parafialnej. Serdecznie zapraszamy:
  • We wtorek (19.03.) o godz. 18.30 do salki parafialnej celem przygotowania palm wielkanocnych
  • W sobotę (23.03.) o godz. 16.00 do salki parafialnej na pakowanie pakietów – niespodzianek dla parafian
  • W Niedzielę Palmową (24.03.) po każdej Mszy Świętej przed kościołem będzie prowadzona sprzedaż przygotowanych palm oraz pakietów świątecznych. Dochód ze sprzedaży będzie przeznaczony na cele parafialne zwłaszcza na pomoc w uregulowaniu rachunków za gaz i prąd.
  1. W ostatnim czasie parafia otrzymała rachunek za prąd oraz dwa rachunki za gaz za styczeń i luty 2024 na łączną kwotę: 10 838,17 PLN. Składka z Niedzieli Palmowej oraz dochód ze sprzedaży palm i produktów świątecznych przeznaczone na pokrycie zadurzenia za rachunki!!! Wszystkich, którzy mogą pokornie prosimy o pomoc!!!
  2. Rozprowadzamy w naszym kościele: Cukrowe Baranki – po 8 zł
  3. Spowiedź przed Świętami Wielkanocnymi w naszym kościele:
  • W sobotę 23.03, poniedziałek 25.03., wtorek 26.03. i w środę 27.03. od godz. 17.00 do godz. 19.00
  1. Ze względu na Wielki Tydzień i Święta Zmartwychwstania Pańskiego Kancelaria Parafialna w dniach od 25.03. do 7.04.2024 będzie nieczynna! Prosimy wszystkie sprawy niecierpiące zwłoki załatwić jeszcze w bieżącym tygodniu!
  2. Z tyłu kościoła przez cały Wielki Post wystawiony jest kosz na trwałe produkty żywnościowe łatwe do przechowywania oraz środki czystości, które w wielkim tygodniu zostaną rozdzielone potrzebującym. Zbiórka żywności oraz środków czystości jest również prowadzona w sklepie Państwa Nowakowskich przy ul. Władysława Żeleńskiego 4.
  3. Do puszki Św. Antoniego (po prawej stronie kościoła) oraz w przedsionku kościoła można składać jałmużnę wielkopostną, jako pomoc dla tych wszystkich, którzy tego materialnego wsparcia potrzebują. Prosimy w imieniu potrzebujących o hojność i ofiarność!
  4. W liturgii kościoła będziemy przeżywać:
  • We wtorek – Uroczystość Św. Józefa, Oblubieńca NMP, o godz. 18.30 Msza Święta zbiorowa ku czci Św. Józefa
  • W czwartek – o godz. 30 Msza Święta zbiorowa ku czci Św. Jana Pawła II
  1. W Niedzielę Palmową zbiórka do puszek przy drzwiach kościoła na kwiaty do Bożego Grobu i udekorowanie kościoła na Święta Wielkanocne!
  2. Z całego serca dziękujemy wszystkim, którzy wsparli i nadal wspierają utrzymanie naszego Bronowickiego kościoła oraz funkcjonowanie parafii. W ostatnim czasie wsparli nas: Jan Polak, Barbara i Marian Anielscy, Paulina i Tomasz Pędziwiatr, Piotr Grabowski, Maria i Krzysztof Gawęda, Joanna Michałowicz.  Niech Matka Boża Różańcowa i Św. Antoni z Padwy nasi patronowie  wezmą was wszystkich pod swoją opiekę! Przypominamy numery kont bankowych naszej parafii: Parafia Rzymskokatolicka p.w.  „Św. Antoniego z Padwy”, ul. Pod Strzechą nr 18, 31-352 Kraków PKO Bank Polski SA Oddz. 5 w Krakowie:   52 1020 2906 0000 1602 0325 8159   lub  52 1020 2906 0000 1202 0095 2762.
  3. Serdecznie prosimy o pomoc w posprzątaniu gruntownym kościoła na Święta Wielkanocne! Wszystkich chętnych zapraszamy w sobotę 23 marca br. na godzinę 11.00!
  4. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Polecamy: Gościa Niedzielnego, Niedzielę, Stasia oraz Dwumiesięczniki: Gościa Niedzielnego i Niedzieli.
  5. W minionym tygodniu odeszła z naszej wspólnoty parafialnej do domu Ojca Niebieskiego Śp. Elżbieta Czepiec z ul. Tetmajera. Pogrzeb w naszym kościele we wtorek 19 marca br.: 10.30 Różaniec, 11.00 Msza Święta, 12.00 Cmentarz Pasternik. +Wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie+