Ogłoszenia Duszpasterskie 4 Niedziela Wielkiego Postu Laetare 10 marca 2024

1. Dzisiaj i za tydzień kontynuujemy Rekolekcje Wielkopostne, które prowadzi w tym roku posługujący duszpastersko w naszej parafii Ks. Dr Marian Półchłopek
  2. W niedzielę 17 marca, na zakończenie rekolekcji zbiórka do puszek przy drzwiach kościoła jako nasze podziękowanie dla Księdza Rekolekcjonisty oraz na pokrycie kosztów związanych z rekolekcjami.
  3. Przez cały Wielki Post:
  • Droga Krzyżowa w każdy piątek:
  • Dla dzieci o godz. 16.45 a dla dorosłych i młodzieży o godz. 18.00
  • Gorzkie Żale – w każdą niedzielę o godz. 17.15
  • We wszystkie piątki Wielkiego Postu Msza Święta o godz. 18.30 z kazaniem wielkopostnym!
  1. W niedziele 17 marca br. serdecznie zapraszamy do udziału w Drodze Krzyżowej ulicami naszej parafii! Początek o godz. 16.00 w kościele, następnie wyjście z kościoła i przejście ulicami Pod Strzechą oraz Włodzimierza Tetmajera. Powrót poprzez mostek na naszej Bronowickiej Strudze na plac przed kościołem. Zakończenie Drogi Krzyżowej w kościele. Gorąco zachęcamy do licznego udziału! Bardzo proszę wszystkich chętnych o zaangażowanie i pomoc w przygotowaniu i bezpiecznym przeżyciu Drogi Krzyżowej! Gorzkie żale w tym dniu bezpośrednio po zakończonej Drodze Krzyżowej!
  2. Została podjęta kolejna inicjatywa Duszpasterskiej Rady Parafialnej, Rodziców dzieci z naszej parafii oraz wszystkich życzliwych osób, którym na sercu leży dobro naszej wspólnoty parafialnej. Serdecznie zapraszamy:
  • Dzisiaj (10.03.) po Mszy Świętej o godz. 10.00 do salki parafialnej do wspólnego przygotowania ozdób wielkanocnych
  • W piątek (15.03.) o godz. 17.30 do salki parafialnej na wspólne dekorowanie i przygotowanie pierników oraz babeczek do koszyczków wielkanocnych
  • We wtorek (19.03.) o godz. 18.30 do salki parafialnej celem przygotowania palm wielkanocnych
  • W sobotę (23.03.) o godz. 16.00 do salki parafialnej na pakowanie pakietów – niespodzianek dla parafian
  • W Niedzielę Palmową (24.03.) po każdej Mszy Świętej przed kościołem będzie prowadzona sprzedaż przygotowanych palm oraz pakietów świątecznych.
  1. Rozprowadzamy w naszym kościele:
  • Cukrowe Baranki – po 8 zł, Paschaliki Wielkanocne po 7zł, Skarbonki Wielkanocne po 1 zł
  1. Z tyłu kościoła przez cały Wielki Post wystawiony jest kosz na trwałe produkty żywnościowe łatwe do przechowywania oraz środki czystości, które w wielkim tygodniu zostaną rozdzielone potrzebującym. Zbiórka żywności oraz środków czystości jest również prowadzona w sklepie Państwa Nowakowskich przy ul. Władysława Żeleńskiego 4.
  2. Do puszki Św. Antoniego (po prawej stronie kościoła) oraz w przedsionku kościoła można składać jałmużnę wielkopostną, jako pomoc dla tych wszystkich, którzy tego materialnego wsparcia potrzebują. Prosimy w imieniu potrzebujących o hojność i ofiarność!
  3. We wtorek 5 marca br. odbyło się na plebanii spotkanie Duszpasterskiej Rady Parafialnej. Omówiono wydarzenia parafialne z ostatniego kwartału oraz podjęto przygotowania do wydarzeń parafialnych w pierwszym półroczu bieżącego roku.
  4. W liturgii kościoła będziemy przeżywać:
  • W środę – o godz. 18.30 Msza Święta zbiorowa ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy, po Mszy Świętej Nowenna do Marki Bożej Nieustającej Pomocy
  • W piątek – o godz. 30 Msza Święta zbiorowa ku czci Miłosierdzia Bożego, po Mszy Świętej Koronka do Miłosierdzia Bożego
  1. Dzisiaj oraz w Niedzielę Palmową zbiórka do puszek na kwiaty do Bożego Grobu i udekorowania kościoła na Święta Wielkanocne!
  2. Z całego serca dziękujemy wszystkim, którzy wsparli i nadal wspierają utrzymanie naszego Bronowickiego kościoła oraz funkcjonowanie parafii. W ostatnim czasie wsparli nas: Paweł Zawadzki, Adam Gdowski, Agnieszka Starowicz. Niech Matka Boża Różańcowa i Św. Antoni z Padwy nasi patronowie  wezmą was wszystkich pod swoją opiekę! Przypominamy numery kont bankowych naszej parafii: Parafia Rzymskokatolicka p.w.  „Św. Antoniego z Padwy”, ul. Pod Strzechą nr 18, 31-352 Kraków PKO Bank Polski SA Oddz. 5 w Krakowie:   52 1020 2906 0000 1602 0325 8159   lub  52 1020 2906 0000 1202 0095 2762.
  3. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Polecamy: Gościa Niedzielnego, Niedzielę oraz Dwumiesięcznik Gościa Niedzielnego – Historia Kościoła: Temat wiodący – Celibat