Ogłoszenia Duszpasterskie: 6 Niedziela Zwykła 11 luty 2024

1. Zakończyliśmy w naszej parafii Wizytę Duszpasterską – Kolędę! Dzisiaj wszystkie Msze Święte w naszym kościele są odprawione jako: Dziękczynne za Tegoroczną Wizytę Duszpasterską z prośbą o błogosławieństwo Boże i wszelkie potrzebne łaski dla wszystkich którzy otworzyli drzwi swoich domów i mieszkań i przyjęli nas po kolędzie!
  2. Również dzisiaj – wspomnienie NMP z Lourdes. Światowy Dzień Chorego. Proboszcz jako Wicedziekan Dekanatu Bronowickiego koncelebruje Msze Świętą odpustową w Parafii MB z Lourdes przy ul. Misjonarskiej.
  3. W środę Popielecpost ścisły! Rozpoczyna się Wielki Post, czas refleksji nad naszą przemijalnością i potrzebą przepraszania Boga za grzechy. Zewnętrznym znakiem tej postawy będzie obrzęd posypania głowy popiołem. Uczynimy to na Mszach św., które w tym dniu będą odprawiane w naszym kościele o godz. 7.00, 17.00 i 18.30. W tym dniu zbierana będzie składka, jako jałmużna wielkopostna przeznaczona dla ludzi bezdomnych i głodujących.
  4. Przez cały Wielki Post:
  • Droga Krzyżowa w każdy piątek:
  • Dla dzieci o godz. 16.45 a dla dorosłych i młodzieży o godz. 18.00
  • Gorzkie Żale – w każdą niedzielę o godz. 17.15
  • We wszystkie piątki Wielkiego Postu Msza Święta o godz. 18.30 z kazaniem wielkopostnym!
  • W 3,4 i 5 Niedzielę Wielkiego Postu będziemy przeżywać Rekolekcje Wielkopostne
  1. Z tyłu kościoła przez cały Wielki Post będzie wystawiony kosz na trwałe produkty żywnościowe łatwe do przechowywania oraz środki czystości, które w wielkim tygodniu zostaną rozdzielone potrzebującym. Zbiórka żywności oraz środków czystości będzie również prowadzona w sklepie Państwa Nowakowskich przy ul. Władysława Żeleńskiego 4.
  2. Do puszki Św. Antoniego (po prawej stronie kościoła) oraz w przedsionku kościoła będzie można składać jałmużnę wielkopostną, jako pomoc dla tych wszystkich, którzy tego materialnego wsparcia potrzebują. Prosimy w imieniu potrzebujących o hojność i ofiarność!
  3. Jak co roku zapraszamy do pielgrzymowania w Wielkim Poście po Kościołach Stacyjnych Archidiecezji Krakowskiej. Plan kościołów stacyjnych oraz daty uroczystej celebracji w wybranych kościołach na plakacie w przedsionku kościoła oraz na ulotkach obok stojaka z gazetami.
  4. Z całego serca dziękujemy wszystkim, którzy wsparli i nadal wspierają utrzymanie naszego Bronowickiego kościoła oraz funkcjonowanie parafii. Niech Matka Boża Różańcowa i Św. Antoni z Padwy nasi patronowie wezmą was wszystkich pod swoją opiekę! Dobrodziejów z miesiąca lutego wymienimy w pierwszą niedzielę marca! Przypominamy numery kont bankowych naszej parafii: Parafia Rzymskokatolicka p.w.  „Św. Antoniego z Padwy”, ul. Pod Strzechą nr 18, 31-352 Kraków PKO Bank Polski SA Oddz. 5 w Krakowie:   52 1020 2906 0000 1602 0325 8159   lub  52 1020 2906 0000 1202 0095 2762.
  5. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Polecamy: Gościa Niedzielnego, Niedzielę, Małego Gościa Niedzielnego i Stasia.