Ogłoszenia Duszpasterskie: 5 Niedziela Zwykła 4 luty 2024

1. Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca zamiast kazania Adoracja Najświętszego Sakramentu!
  2. Zakończyliśmy w naszej parafii Wizytę Duszpasterską – Kolędę! W niedzielę 11 lutego 2024 roku wszystkie Msze Święte w naszym kościele zostaną odprawione jako Dziękczynne za Tegoroczną Wizytę Duszpasterską z prośbą o błogosławieństwo Boże i wszelkie potrzebne łaski dla wszystkich którzy otworzyli drzwi swoich domów i mieszkań i przyjęli nas po kolędzie!
  3. W liturgii rozpoczynającego się tygodnia będziemy przeżywać:
  • W poniedziałek – wspomnienie Św. Agaty, dziewicy i męczennicy. Na każdej Mszy Świętej błogosławieństwo wody i chleba. Msza Święta o godz. 18.30 w intencji dusz w czyśćcu cierpiących a po Mszy Świętej modlitwy Bractwa Dusz w Czyśćcu Cierpiących.
  • We wtorek – wspomnienie Świętych męczenników Pawła Miki i Towarzyszy. Z racji pierwszego wtorku miesiąca o godz. 18.30 Msza Święta zbiorowa z kazaniem ku czci Św. Antoniego oraz modlitwy wstawiennicze.
  • W środę – (zamiast 14.02.) o godz. 18.30 Msza Święta zbiorowa ku czci MB Nieustającej Pomocy a po niej Nowenna do MB Nieustającej Pomocy
  • W sobotę – wspomnienie Św. Scholastyki, dziewicy. W tym dniu w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowskich Łagiewnikach Diecezjalny Dzień Chorego. Msza Święta z Sakramentem Namaszczenia Chorych o godz. 12.00.
  • W niedziele (11.02.) – wspomnienie NMP z Lourdes. Światowy Dzień Chorego. Proboszcz jako Wicedziekan Dekanatu Bronowickiego koncelebruje w tym dniu Msze Świętą odpustową w Parafii MB z Lourdes przy ul. Misjonarskiej.
  1. Z całego serca dziękujemy wszystkim, którzy wsparli i nadal wspierają utrzymanie naszego Bronowickiego kościoła oraz funkcjonowanie parafii. Niech Matka Boża Różańcowa i Św. Antoni z Padwy nasi patronowie wezmą was wszystkich pod swoją opiekę! Dobrodziejów z miesiąca lutego wymienimy w pierwszą niedzielę marca! Przypominamy numery kont bankowych naszej parafii: Parafia Rzymskokatolicka p.w.  „Św. Antoniego z Padwy”, ul. Pod Strzechą nr 18, 31-352 Kraków PKO Bank Polski SA Oddz. 5 w Krakowie:   52 1020 2906 0000 1602 0325 8159   lub  52 1020 2906 0000 1202 0095 2762.
  2. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Polecamy: Gościa Niedzielnego, Niedzielę, Małego Gościa Niedzielnego i Stasia.