Ogłoszenia Duszpasterskie 3 Niedziela Zwykła 21 stycznia 2024

1. Z całego serca dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w akcji „Ogrzejemy Dzieciątko”, która była inicjatywą Duszpasterskiej Rady Parafialnej oraz osób zaangażowanych w życie parafii! W tym roku zbieraliśmy środki pieniężne na ogrzewanie naszego Kościoła. W czasie kiermaszu ciast zebraliśmy 8470 złotych i 95 groszy oraz 30 euro i 25 centów. Serdeczne Bóg zapłać! Wyrażamy podziękowanie Duszpasterskie Radzie Parafialnej i wszystkim osobą, które podjęły się trudu przygotowania i przeprowadzenia całej akcji. Szczególne podziękowanie kierujemy do Wszystkich Pań, które podjęły się nieodpłatnie przygotowania pysznych ciast na kiermasz. Niech Bóg Wam wszystkim błogosławi za Wasze dobre serce i wielką miłość do naszego Bronowickiego kościoła.
  2. Przypominamy, że rachunek za gaz do ogrzewania kościoła i plebanii za miesiąc listopad i grudzień wyniósł 9565,64 PLN. W minionym tygodniu otrzymaliśmy pierwszy z dwóch rachunków za prąd, za listopad i grudzień na kwotę: 5161,31 PLN. Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli w trakcie kiermaszu ciast czy bezpośrednio przekazując ofiary na spłatę zadłużenia za rachunki. Z całego serca prosimy wszystkich, którzy jeszcze mogą o pomoc, ponieważ rachunki przekraczają w sposób zdecydowany możliwości finansowe parafii!
  3. W niedzielę 28 stycznia o godz. 16.00 w Restauracji „Stodoła Bronowicka” obok kościoła odbędzie się spotkanie opłatkowe: Duszpasterskiej Rady Parafialnej, Lektorów Starszych, Róż Różańcowych, Apostolatu Margaretka, Chóru Św. Antoniego, Domowego Kościoła, Liturgicznej Służby Ołtarza oraz osób posługujących w naszym kościele. Wszystkich, którzy mogą prosimy o włączenie się do przygotowania wspólnego poczęstunku.
  4. Również w przyszłą niedziele (28.01.) o godz. 11.30 zostanie odprawiona Msza Święta w intencji Ks. Kanonika Mariana Bylicy, emerytowanego proboszcza naszej parafii z racji zbliżających się Jego imienin i urodzin. Zapraszamy do wspólnej modlitwy!
  5. W gablotkach, na stronie internetowej oraz Facebooku jest podany plan Wizyty Duszpasterskiej – Kolędy w naszej parafii AD 2023/2024. Prosimy o dokładne zapoznanie się z wyjaśnieniem zasad zgłaszania chęci przyjęcia Wizyty Duszpasterskiej!
  6. Ze względu na wizytę Duszpasterską – Kolędę od 27 grudnia 2023 roku do 31 stycznia 2024 roku Msze Święte w naszym kościele są odprawiane od poniedziałku do piątku o godz. 6.30 a w soboty o godz. 6.30 i 18.30!
  7. W rozpoczynającym się tygodniu będziemy przeżywać:
  • W środę – wspomnienie Św. Franciszka Salezego, biskupa i doktora Kościoła
  • W czwartek – święto Nawrócenia Św. Pawła Apostoła
  • W piątek – wspomnienie świętych biskupów Tymoteusza i Tytusa
  1. Z całego serca dziękujemy wszystkim, którzy wsparli i nadal wspierają utrzymanie naszego Bronowickiego kościoła oraz funkcjonowanie parafii. W ostatnim czasie wsparli nas: Rodzina Dudek, Maria Nosal, Sabina i Piotr Kijanka, Czesław i Maria Kasprzak, Grzegorz Pietrusza, Robert Baś, Piotr Grabowski, Karolina Modlińska, Maria Zubel. Niech Matka Boża Różańcowa i Św. Antoni z Padwy nasi patronowie wezmą was wszystkich pod swoją opiekę!!! Przypominamy numery kont bankowych naszej parafii: Parafia Rzymskokatolicka p.w.  „Św. Antoniego z Padwy”, ul. Pod Strzechą nr 18, 31-352 Kraków PKO Bank Polski SA Oddz. 5 w Krakowie:   52 1020 2906 0000 1602 0325 8159   lub  52 1020 2906 0000 1202 0095 2762.
  2. W niedzielę 28 stycznia zostanie przeprowadzona tradycyjna zbiórka do puszek na Centrum Św. Jana Pawła II w Krakowie – „Nie lękajcie się…”. Bardzo prosimy o wsparcie tego wyjątkowo ważnego dzieła dla całego świata!
  3. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Polecamy: Gościa Niedzielnego, Niedzielę, Małego Gościa Niedzielnego i Stasia.