Ogłoszenia Duszpasterskie: 2 Niedziela Zwykła 14 stycznia 2024

1. Zapraszamy wszystkich Parafian i sympatyków naszej Parafii do wzięcia udziału w akcji „Ogrzejemy Dzieciątko”, która jest inicjatywą Duszpasterskiej Rady Parafialnej oraz osób zaangażowanych w życie parafii! W tym roku zbieramy środki pieniężne na ogrzewanie naszego Kościoła. Kiermasz ciast prowadzimy dzisiaj po każdej Mszy Świętej. Rzucając swoją cegiełkę do tego wydarzenia uwolnimy to zdecydowanie ważniejsze ciepło i światło płynące z naszych serc.
  2. W minionym tygodniu otrzymaliśmy rachunki za gaz, za ogrzewanie kościoła i plebani w listopadzie i grudniu na kwotę 9565,64 PLN. Dziękuje wszystkim, którzy wsparli wcześniejszymi ofiarami to zobowiązanie, ale rachunki w sposób zdecydowany przekraczają możliwości finansowe naszej parafii. Zwracam się z pokorną prośbą o pomoc w uregulowaniu rachunków czy to w trakcie kiermaszu ciast czy bezpośrednio przekazując ofiary.
  3. W gablotkach, na stronie internetowej oraz Facebooku jest podany plan Wizyty Duszpasterskiej – Kolędy w naszej parafii AD 2023/2024. Prosimy o dokładne zapoznanie się z wyjaśnieniem zasad zgłaszania chęci przyjęcia Wizyty Duszpasterskiej!
  4. Ze względu na wizytę Duszpasterską – Kolędę od 27 grudnia 2023 roku do 31 stycznia 2024 roku Msze Święte w naszym kościele będą odprawiane od poniedziałku do piątku o godz. 6.30 a w soboty o godz. 6.30 i 18.30!
  5. W rozpoczynającym się tygodniu będziemy przeżywać:
  • W środę – wspomnienie Św. Antoniego, opata
  • W piątek – wspomnienie Św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa. Z racji trzeciego piątku miesiąca po Mszy Świętej o godz. 6.30 odmówimy Koronkę do Miłosierdzia Bożego
  1. W niedzielę 21 stycznia będziemy przeżywać Dzień Babci a w poniedziałek 22 stycznia Dzień Dziadka. Zapraszamy wszystkie Babcie i wszystkich Dziadków w niedzielę 21 stycznia na Msze Świętą o godz. 10.00 w czasie, której będziemy prosić dla naszych Babć i Dziadków o błog. Boże, wszelkie potrzebne łaski, dobre zdrowie i ogromną miłość i wdzięczność wszystkich wnuków. Na tej Mszy Świętej będziemy również modlić się za zmarłe babcie i zmarłych dziadków proszą w duchu wielkiej wdzięczności o chwałę nieba!
  2. Z całego serca dziękujemy wszystkim, którzy wsparli i nadal wspierają utrzymanie naszego Bronowickiego kościoła oraz funkcjonowanie parafii. W ostatnim czasie wsparli nas: Maria Garbień, Alicja Wolnik, Krystyna Morawiec, Justyna Tenerowicz, Agnieszka Starowicz, Paulina i Tomasz Pędziwiatr, Renata Szymczak, Agnieszka i Tomasz Suberlak, Maria Podsiadło. Niech Matka Boża Różańcowa i Św. Antoni z Padwy nasi patronowie wezmą was wszystkich pod swoją opiekę!!! Przypominamy numery kont bankowych naszej parafii: Parafia Rzymskokatolicka p.w.  „Św. Antoniego z Padwy”, ul. Pod Strzechą nr 18, 31-352 Kraków PKO Bank Polski SA Oddz. 5 w Krakowie:   52 1020 2906 0000 1602 0325 8159   lub  52 1020 2906 0000 1202 0095 2762.
  3. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Polecamy: Gościa Niedzielnego, Niedzielę, Małego Gościa Niedzielnego.