Ogłoszenia Duszpasterskie: 2 Niedziela Wielkanocna – Miłosierdzia Bożego – 16 kwietnia 2023 r.

1. Dzisiejsza 2 Niedziela Wielkanocna jest Niedzielą Miłosierdzia Bożego. W naszym kościele na każdej Mszy Świętej zamiast kazania przed wystawionym Najświętszym Sakramentem odmówimy Koronkę do Miłosierdzia Bożego. Również dzisiaj rozpoczynamy 79 Tydzień Miłosierdzia. Z tej racji dzisiejsza składa w całości jest przeznaczona na potrzeby CARITAS. Również dzisiaj prowadzimy zbiórkę do puszek przy drzwiach naszego kościoła na potrzeby Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowskich Łagiewnikach.
  2. W liturgii rozpoczynającego się tygodnia będziemy obchodzić:
    • W środę – po Mszy Świętej o godz. 18.30 – Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy
    • W piątek – z racji trzeciego piątku miesiąca po Mszy Świętej o godz. 18.30 Koronka do Miłosierdzia Bożego
  3. W piątek – 21.04. o godz. 17.00 w salce na plebanii spotkanie Domowego Kościoła. Wszystkich chętnych i zainteresowanych zapraszamy serdecznie!
  4. Pragnę w dzisiejszą niedzielę Miłosierdzia Bożego złożyć serdeczne podziękowanie:
    • Wszystkim, którzy pomogli w posprzątaniu kościoła po procesji rezurekcyjnej
    • Wszystkim, którzy w czasie procesji rezurekcyjnej nieśli baldachim, feretrony oraz sztandary
    • Wszystkim, którzy złożyli ofiarę na kwiaty do Bożego Grobu i udekorowania kościoła na święta!!!
    • Wszystkim, którzy złożyli ofiary pieniężne, produkty żywnościowe i środki czystości do kosza wystawionego w kościele oraz w sklepie u Państwa Nowakowskich na pomoc ludziom biednym, potrzebującym w naszej parafii i bezdomnym
    • Wszystkim, którzy złożyli ofiary na utrzymanie Grobu Bożego w Jerozolimie oraz tym, którzy swymi ofiarami składanymi w trakcie święcenia pokarmów wsparli bezdomnych
    • Rodzinie Państwa Nowakowskich za ogromne wsparcie i pomoc dla parafii i ludzi potrzebujących
    • Paniom zaangażowanym w pomoc potrzebującym za posortowanie darów i przygotowanie paczek
    • Pani Małgorzacie Cymbaliście – Zakrzewskiej, Panu Józefowi Polakowi, Panu Jarosławowi Godzikowi za przygotowanie Ciemnicy i Grobu Bożego
    • Panu Jackowi Pachowi, Panu Tomaszowi Karlińskiemu, całej Liturgicznej Służbie Ołtarza za pomoc w liturgicznym i muzycznym przeżyciu Triduum i Świąt
    • Marianowi za pomoc w liturgicznym i duchowym przeżyciu Wielkiego Tygodnia oraz Świąt Wielkanocnych.
    • Wam Wszystkim Drodzy Parafianie, którzy wybraliście ten nasz Bronowicki kościół parafialny na przeżycie Wielkiego Czwartku, Wielkiego Piątku, Wielkiej Soboty i Świąt Wielkanocnych!!! Pamiętajmy, że kościół parafialny to nasz drugi dom rodziny, w którym zawsze jesteśmy u siebie!!!
  5. Z całego serca dziękuje wszystkim, którzy wsparli i nadal wspierają utrzymanie naszego Bronowickiego kościoła oraz funkcjonowanie parafii. Wszystkich dobrodziejów z miesiąca kwietnia wymienimy w pierwszą niedzielę maja! Niech Matka Boża Różańcowa i Św. Antoni z Padwy nasi patronowie wezmą was wszystkich pod swoją opiekę!!!