Ogłoszenia

Ogłoszenia Duszpasterskie Uroczystość Zesłania Ducha Świętego 24 maja 2026

  1. Dzisiaj Uroczystość Zesłania Ducha Świętego:
  • 10.00 Msza Święta dla dzieci. Następna w niedzielę 31 maja o godz. 10.00
  • 13.00 Dzieci z klas 4 przeżywają Rocznicę Pierwszej Komunii Świętej
  • 19.30 Majówka przy kapliczce przy ul. Katowickiej. Serdecznie zapraszamy do licznego udziału
  1. W Liturgii Kościoła będziemy przeżywać:
  • w poniedziałek – Święto NMP – Matki Kościoła
  • we wtorek wspomnienie Św. Filipa Nereusza
  • w czwartek – Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana
  • w piątek wspomnienie Św. Urszuli Leduchowskiej, dziewicy
  • w niedziele (31.05.) – Uroczystość Najświętszej Trójcy. W tym dniu kończy się w Archidiecezji Krakowskiej okres spowiedzi i Komunii Świętej Wielkanocnej
  1. Nabożeństwa Majowe:
  • W dni powszednie o godz. 18.00
  • W niedzielę i uroczystości o godz. 17.30
  • Przy kapliczce przy ul. Filtrowej od poniedziałku do soboty o godz. 20.00
  1. We wtorek (19.05.) na plebanii odbyło się spotkanie Duszpasterskiej Rady Parafialnej. Omówiono plan wydarzeń i uroczystości parafialnych oraz sytuację ekonomiczno – gospodarczą parafii.
  2. W imieniu organizatorów: Kapłanów naszej parafii, Duszpasterskiej Rady Parafialnej oraz osób zaangażowanych w życie parafii ZAPRASZAMY WSZYSTKICH w niedzielę 31 maja o godz. 14.30 na parafialny piknik (przy kościele) z okazji Dnia Dziecka. Zapewniamy dobrą zabawę i szereg miłych atrakcji. W tym dniu nieważny jest PESEL, ale ważne by w sercu poczuć się dzieckiem! Zwracamy się o przygotowanie ciast na piknik. Ciasta będzie można przynosić do salki na plebani w sobotę 30.05. od godz. 16.00! Osoby zainteresowane piknikiem prosimy o kontakt na numer telefonu: 726 205 945!
  3. W czwartek 4 czerwca br. Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało! Msze Święte w tym dniu w naszym kościele o godz. 8.00, 10.00, 11.30 i po procesji ok. godz. 17.00. Nabożeństwo Czerwcowe w trakcie procesji do czterech ołtarzy.
  • O godz. 15.00 po wystawieniu Najświętszego Sakramentu w Monstrancji i wyruszy z kościoła procesja do czterech ołtarzy:
  • Pierwszy ołtarz przy kapliczce na zbiegu ulic Katowickiej i Zielony Most
  • Drugi ołtarz za Zielonym Mostem przy kapliczce przy ul. Filtrowej. Moderatorem budowy ołtarza jest Pani Barbara Miszczyk. Bardzo serdecznie proszę o włączenie się w budowę tego ołtarza parafian, którzy zwyczajowo budują ołtarz przy Grocie Matki Bożej na placu kościelnym
  • Trzeci ołtarz przy Kapliczce Św. Jakuba na ul. Tetmajera
  • Czwarty ołtarz na placu kościelnym przy plebani, gdzie będzie wygłoszone kazanie. W budowę tego ołtarza serdecznie proszę o zaangażowanie się naszych parafian, którzy zwyczajowo budują ołtarz przy ul. Palmowej.
  • Proszę o pomoc w niesieniu tuby nagłaśniającej na trasie procesji oraz proszę o pomoc w podjęciu posługi porządkowych czuwających nad naszym bezpieczeństwem na całej trasie procesji.
  1. Uroczystość Odpustową ku czci naszego patrona Św. Antoniego z Padwy będziemy w tym roku przeżywać w niedzielę 14 czerwca! Suma Odpustowa, której będzie przewodniczył osobiście z racji 30-tej rocznicy Święceń Kapłańskich Proboszcz naszej parafii Ks. Kan. Robert Piwowarczyk zostanie odprawiona w tym dniu o godz. 11.30! Słowo Boże wygłosi na wszystkich Mszach Świętych w dniu odpustu Ks. Dr Marian Półchłopek. W dniu odpustu w niedzielę 14 czerwca nie będzie w naszym kościele Mszy Świętej o godz. 13.00!
  2. W pierwszą sobotę miesiąca czerwca – 6 czerwca a zarazem w oktawę Uroczystości Bożego Ciała o godz. 18.30 Proboszcz naszej Parafii Ks. Kanonik Robert Piwowarczyk odprawi dziękczynną Mszę Świętą z racji 30 rocznicy święceń kapłańskich, które przyjął w Katedrze Wawelskiej z rąk Śp. Kardynała Franciszka Macharskiego – Metropolity Krakowskiego 8 czerwca 1996r. Serdecznie zapraszamy do wspólnej dziękczynnej modlitwy!
  3. Wyrażamy głęboką wdzięczność Państwu Annie i Janowi Zarotyńskim, całej ich rodzinie oraz wszystkim pracownikom ich firmy ZANO za przekazanie nieodpłatnie czterech nowych ławek, które zostały ustawione przed naszym kościołem. Serdeczne Bóg zapłać!
  4. Wyrażam również serdeczne podziękowanie rodzinie, która ufundowała specjalistyczne usuwanie pozostałości po wycince w latach ubiegłych drzew wokół kościoła! Serdeczne Bóg zapłać!
  5. Z całego serca dziękuje wszystkim, którzy wsparli i nadal wspierają utrzymanie naszego Bronowickiego kościoła oraz funkcjonowanie parafii. W ostatnim czasie wsparli nas: Kinga Racoń-Leja. Niech Matka Boża Różańcowa i Św. Antoni z Padwy nasi patronowie  wezmą was wszystkich pod swoją opiekę!!!
  6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej! Polecamy: Gościa Niedzielnego, Niedzielę, Małego Gościa Niedzielnego, Stasia, Kwartalnik Historia Kościoła.
  7. Do Domu Ojca Niebieskiego odszedł Śp. Wiesław Karcz mieszkający kiedyś w naszej parafii przy ul. Tetmajera. Pogrzeb w naszym kościele we wtorek 26 maja br. O godz. 11.30 wprowadzenie, o godz. 12.00 Msza Święta a o 13.00 na Cmentarzu na Pasterniku. +Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie+