Ogłoszenia Duszpasterskie Uroczystość Zesłania Ducha Świętego 24 maja 2026
- Dzisiaj Uroczystość Zesłania Ducha Świętego:
- 10.00 Msza Święta dla dzieci. Następna w niedzielę 31 maja o godz. 10.00
- 13.00 Dzieci z klas 4 przeżywają Rocznicę Pierwszej Komunii Świętej
- 19.30 Majówka przy kapliczce przy ul. Katowickiej. Serdecznie zapraszamy do licznego udziału
- W Liturgii Kościoła będziemy przeżywać:
- w poniedziałek – Święto NMP – Matki Kościoła
- we wtorek – wspomnienie Św. Filipa Nereusza
- w czwartek – Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana
- w piątek – wspomnienie Św. Urszuli Leduchowskiej, dziewicy
- w niedziele (31.05.) – Uroczystość Najświętszej Trójcy. W tym dniu kończy się w Archidiecezji Krakowskiej okres spowiedzi i Komunii Świętej Wielkanocnej
- Nabożeństwa Majowe:
- W dni powszednie o godz. 18.00
- W niedzielę i uroczystości o godz. 17.30
- Przy kapliczce przy ul. Filtrowej od poniedziałku do soboty o godz. 20.00
- We wtorek (19.05.) na plebanii odbyło się spotkanie Duszpasterskiej Rady Parafialnej. Omówiono plan wydarzeń i uroczystości parafialnych oraz sytuację ekonomiczno – gospodarczą parafii.
- W imieniu organizatorów: Kapłanów naszej parafii, Duszpasterskiej Rady Parafialnej oraz osób zaangażowanych w życie parafii ZAPRASZAMY WSZYSTKICH w niedzielę 31 maja o godz. 14.30 na parafialny piknik (przy kościele) z okazji Dnia Dziecka. Zapewniamy dobrą zabawę i szereg miłych atrakcji. W tym dniu nieważny jest PESEL, ale ważne by w sercu poczuć się dzieckiem! Zwracamy się o przygotowanie ciast na piknik. Ciasta będzie można przynosić do salki na plebani w sobotę 30.05. od godz. 16.00! Osoby zainteresowane piknikiem prosimy o kontakt na numer telefonu: 726 205 945!
- W czwartek 4 czerwca br. Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało! Msze Święte w tym dniu w naszym kościele o godz. 8.00, 10.00, 11.30 i po procesji ok. godz. 17.00. Nabożeństwo Czerwcowe w trakcie procesji do czterech ołtarzy.
- O godz. 15.00 po wystawieniu Najświętszego Sakramentu w Monstrancji i wyruszy z kościoła procesja do czterech ołtarzy:
- Pierwszy ołtarz przy kapliczce na zbiegu ulic Katowickiej i Zielony Most
- Drugi ołtarz za Zielonym Mostem przy kapliczce przy ul. Filtrowej. Moderatorem budowy ołtarza jest Pani Barbara Miszczyk. Bardzo serdecznie proszę o włączenie się w budowę tego ołtarza parafian, którzy zwyczajowo budują ołtarz przy Grocie Matki Bożej na placu kościelnym
- Trzeci ołtarz przy Kapliczce Św. Jakuba na ul. Tetmajera
- Czwarty ołtarz na placu kościelnym przy plebani, gdzie będzie wygłoszone kazanie. W budowę tego ołtarza serdecznie proszę o zaangażowanie się naszych parafian, którzy zwyczajowo budują ołtarz przy ul. Palmowej.
- Proszę o pomoc w niesieniu tuby nagłaśniającej na trasie procesji oraz proszę o pomoc w podjęciu posługi porządkowych czuwających nad naszym bezpieczeństwem na całej trasie procesji.
- Uroczystość Odpustową ku czci naszego patrona Św. Antoniego z Padwy będziemy w tym roku przeżywać w niedzielę 14 czerwca! Suma Odpustowa, której będzie przewodniczył osobiście z racji 30-tej rocznicy Święceń Kapłańskich Proboszcz naszej parafii Ks. Kan. Robert Piwowarczyk zostanie odprawiona w tym dniu o godz. 11.30! Słowo Boże wygłosi na wszystkich Mszach Świętych w dniu odpustu Ks. Dr Marian Półchłopek. W dniu odpustu w niedzielę 14 czerwca nie będzie w naszym kościele Mszy Świętej o godz. 13.00!
- W pierwszą sobotę miesiąca czerwca – 6 czerwca a zarazem w oktawę Uroczystości Bożego Ciała o godz. 18.30 Proboszcz naszej Parafii Ks. Kanonik Robert Piwowarczyk odprawi dziękczynną Mszę Świętą z racji 30 rocznicy święceń kapłańskich, które przyjął w Katedrze Wawelskiej z rąk Śp. Kardynała Franciszka Macharskiego – Metropolity Krakowskiego 8 czerwca 1996r. Serdecznie zapraszamy do wspólnej dziękczynnej modlitwy!
- Wyrażamy głęboką wdzięczność Państwu Annie i Janowi Zarotyńskim, całej ich rodzinie oraz wszystkim pracownikom ich firmy ZANO za przekazanie nieodpłatnie czterech nowych ławek, które zostały ustawione przed naszym kościołem. Serdeczne Bóg zapłać!
- Wyrażam również serdeczne podziękowanie rodzinie, która ufundowała specjalistyczne usuwanie pozostałości po wycince w latach ubiegłych drzew wokół kościoła! Serdeczne Bóg zapłać!
- Z całego serca dziękuje wszystkim, którzy wsparli i nadal wspierają utrzymanie naszego Bronowickiego kościoła oraz funkcjonowanie parafii. W ostatnim czasie wsparli nas: Kinga Racoń-Leja. Niech Matka Boża Różańcowa i Św. Antoni z Padwy nasi patronowie wezmą was wszystkich pod swoją opiekę!!!
- Zachęcamy do czytania prasy katolickiej! Polecamy: Gościa Niedzielnego, Niedzielę, Małego Gościa Niedzielnego, Stasia, Kwartalnik Historia Kościoła.
- Do Domu Ojca Niebieskiego odszedł Śp. Wiesław Karcz mieszkający kiedyś w naszej parafii przy ul. Tetmajera. Pogrzeb w naszym kościele we wtorek 26 maja br. O godz. 11.30 wprowadzenie, o godz. 12.00 Msza Święta a o 13.00 na Cmentarzu na Pasterniku. +Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie+
